4 Kasım 2009

Köpekbalıkları


Kırk kere izledim Jaws' ı ama her seferinde dua ederim: Ne olur bu kez köpekbalığı kazansın!

Ne bahtsız hayvandır şu köpekbalıkları. Adları çıkmış dokuza, inmez sekize! Tehlikeli olan çok az türü olmasına rağmen nedense aklımıza hep Jaws türü (büyük beyaz) gelir.

Halbuki onlarda her canlı gibi acıktıklarında ya da tehdit hissettiklerinde saldırır. E bizde aynı şeyi yapmıyor muyuz: Acıkınca başka canlıları "tüketip", tehlike anında korunmak için saldırganlaşıyoruz. Gerçi aramızda bazı türdaşlarımız ortada tehdit yokken bile kendi türüne ya da keyifyetten diğer türlere saldırıyor ama biz sadece köpekbalıklarını suçluyoruz. Aman da ne vahşi yaratıklar değil mi? Ayıp onlara!?!

Üstelik o gariplerimi yok yağı yok kıkırdağı yok şusu yok busu ve hatta "ay ne korkunç gözüküyor" diye sırf kendi zevkimiz için öldüren yine biziz!!!

Aslında bazen diyorum ki bir geceliğine şu hayvanların bir çift ayağı ve eli-kolu olsa, kendilerine zulm edenlerin evine dalsa ve onları bir güzel avlasa...Bende patlamış mısırımı alıp izlesem....Ne keyifli olurdu!

Ne kendini bilmez ve ne bencil bir türüz biz değil mi?

Şimdi yeni zevkimiz bu hayvancağızları doğal ortamından koparıp büyük havuzlara koymak ve eşe dosta soytarı yapmak! Offf ya diyorum ya, sadece bir geceliğine şu dileğim gerçek olsa...


2 yorum:

Adsız dedi ki...

resmi görürü görmez ürpermiştim ki yazıyla bir sevimli göründüler sanki:):):)

Sevgi Küçük dedi ki...

yok teyzesi bakma sen onun öyle kötü gözüktüğüne aslında zararsız ve kendi halinde hayvanlar.
john williams ın müziği ve steven spielberg in dehasından dolayı tırsıyoruz aslında. :)