28 Şubat 2009

Tai
Dün Tijen' in yazısına cevap yazarken hiç aklıma gelmemiş...2 gün önce Bilyana, Ali ve ben öğle arasında Happy' ye gittik.


Happy ağırlıklı tavuk içeren menüye sahip. Sıfır bedene yakın, birbirinden çekici kızlar servisinizi yapıyor. Öğle ve akşam saatlerinde yer bulmak mümkün değil. Bu yüzden de işyerimize yakın olduğu halde pek tercih etmiyoruz.


Geçenlerde menülerini değiştirdiler ve Çin yemeklerini eklediler. Ali ile herşeyi yiyip notlandırmaya karar verdik. Maksat bize iş olsun. :)


Geçen hafta shu' yu denemiştik. Ama fotograflamayı unuttuğum için mantar ve kabakla yapılmış tavuk yemeğiydi diye özetleyebilirim. Soya sosu çok olduğu için biraz tadı aşırıya kaçmıştı.


Bu sefer Bilyana ile birlikte gittik; o shangai denedi (haşlanmış pirinç ve körili tavuk) bense tabii ki büyük bir hevesle tatlı ekşi soslu tavuk denedim. Yanına da yumurtalı pilav istedim.


Ali geldiğinde ise tai istedi.


Biz açlıktan herşeyi silip süpürdük o yüzden gene fotograf yok!! Ali ise biz doyduktan sonra geldiği için onun yemeğini ve yemeğe saldırmadan öncesini fotograflayabildim!! :D


Biz yemeğimizi beğendik ama Ali patlıcanların yemeğin tadını bozduğunu söyledi. Bilemem...Denemem lazım! ;)

Hiç yorum yok: