30 Haziran 2007

Caz Sevme Nedenim: 1. Bölüm

Küçükken annemle karanlıkta oturup film izlerdik. O zamanlarlar özel televizyon kanalları olmadığı gibi, televizyonlar da siyah beyazdı.
TRT nin tek kanalı vardı ve orada da gerçekten güzel filmler yayınlanırdı.
O siyah beyaz karelere bakar ve büyülenip giderdim...
Yukardaki film hem en sevdiğim filmlerden biridir, hem de bana cazı sevdiren filmlerden biridir.
Amstrong u ilk kez bu filmde görmüş ve yeteneğine bayılmıştım.
Hey gidi günler heyy...

2 yorum:

nuss dedi ki...

Eskiden tek kanallı ve siyah beyaz olan o dönemleri hatırladım yazıyı okuyunca... Bizim siyah beyaz ilk televizyonumuzu evimize getirdiğimiz gün geldi aklıma... mevsim kıştı, ve akşam üzeriydi. komşumuzun arabasında getiriyorduk tv. yi... araba yolda kaldı, kardan dolayı. babama biz tv.yi alalım götürelim bir an önce evimize diyordum. ama o soğuk kış gecesinde yalnız bırakmadı komşumuzu. bu arada donuyordum, ama sevincimi anlatmaya kelimeler yetmezdi.. içim içime sığmıyordu. daha sonra arabayı bıraktılar orda. televizyonumuzu sırtında getirdi babam evimize. heycanla kurup çalıştırdık.. ve ilk izlediğimiz ana haber bülteniydi...:):) ve birde pazar konserleri... hala dün gibi aklımdadır... NUSS

Sevgi Küçük dedi ki...

Bu güzel anıyı paylaştığın için teşekkür ederim. Herşeye rağmen ne güzel günlerdi değil mi?
Şimdiki çocuklarda aynı heyecanı görebilir miyiz? Onlar bu gibi durumları hayal bile edemezler. Böyle bir dünya onlar için mümkün değil.Mesela; tek kanallı televizyon!?! Hem de siyah beyaz!?! :)
O pazar konserlerini ben de unutamam. Ekran başından ayrılmazdım.