29 Ekim 2006

İnteraktif Bir Sergi

Sabah Gazetesi' nin bugün ki pazar ekinde ilgimi çeken bir haber oldu:

"Da Vinci, Rahmi Koç Müzesi' nde

Leonardo Da Vinci' nin, uygulanması açısından zamanının çok ötesindeki çizimleri bugünün teknolojisi ve bilgi birikimiyle hayata geçirildi. 'Leonardo: Evrensel Deha' adlı sergide tasarlanmış makinelere dokunmak ve çalıştırmak serbest. "

Da Vinci ile ilgili bir sergi, üstelik interaktif! Leonardo' nun dehasını yakından görebilmek için mükemmel bir fırsat. Kaçırmayın!

Not: Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun! Başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, bize demokrasiyi ve laikliği miras bırakan herkese sonsuz teşekkürler.

3 yorum:

papilo dedi ki...

Aynı sergiyi geçen haftalarda İtalya'da gezen bir arkadaşım, Da Vİnci'nin yaptıklarını görünce kendimizden utandık demişti. O olmasaydı ne olurdu dünya acaba?
Sevgiler Sevgiciğim.

gaykedi dedi ki...

cumhuriyet bayramını daha yeni kutladık, gelde bu haberi okuyunca Mustafa Kemal' i bir kez daha sevgiyle anma !

İranlı kadınlardan recm karşıtı kampanya..İRAN'da kadın hakları savunucuları, zina yapanlara recm cezası verilmesini öngören kanunun değiştirilmesini sağlayabilmek için kampanya başlattı. Kampanyanın öncü isimlerinden Avukat Şadi Sadr, recm cezasının uygulanmaması için kanunda değişiklik yapılmasını talep ettiklerini belirtti. Kadın avukat, feministlerin yaptığı araştırmaya dayanarak, nisan ayında bir kadınla erkeğin recmedilerek öldürüldüğünü söyledi. Avukat Sadr, 9 kadınla 2 erkeğin de recm cezasına çarptırılmış olduğunu, bu insanların cezalarının infazını beklediğini anlattı. Recm cezasının infazında, erkek mahkum kalçalarına, kadın mahkum ise göğsüne kadar gömülüp ölene kadar taşlanıyor. Çukurdan çıkabilenlerin hayatı bağışlanıyor...

http://www.gaykedi.blogspot.com/

Sevgi Küçük dedi ki...

sevgili papilo,
bazen tüm bu taslaklar zamanında yapılabilseydi şu an hangi konumda olurduk diye düşünüyorum. çağının ötesinde hatta çağımızın ötesinde bir deha...Sergiyi çok merak ediyorum, umarım gitmem mümkün olur.

sevgili gaykedi,
Da Vinci gibi döneminin önünde giden bir deha da Ulu Önderimizdir. Onun sayesinde şu an rahatız ama biz bu mirası korumayamazsak "rahatımız"ı sürdürmemizde mümkün olmaz. Aksi takdirde bugün İran yarın...